21337-006 Gold & Black Semi Flush with White Glass
21337-006 Gold & Black Semi Flush with White Glass
€35.40
€59.00
You save: €23.60
Ex Tax: €28.78
- Model: 21337-006
9 views
Light bulb(s) not included
Add some Art Deco style to any home with this stylish yet simple light, which can be used as either a flush or wall light. The simple gold box frame houses the circular opal shade, creating a stunning light which will add instant glamour to any bedroom or living area, casting beautiful shadows when lit.
| Product Info | |
| Product Code | 21337-006 |
| Maximum Wattage (W) | LED 3.5W |
| Dimensions | |
| Depth (cm) | 18 cm |
| Height (cm) | 20 cm |
| Width (cm) | 18 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | G9 |
| Number of Lights | 1 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Gold, Black |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | White |
| Shade / Diffuser Material | Glass |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Mains Operated |