21338-006 Satin Nickel & White Marble Table Lamp with Grey Metal Shade
21338-006 Satin Nickel & White Marble Table Lamp with Grey Metal Shade
€66.75
€89.00
You save: €22.25
Ex Tax: €54.27
- Model: 21338-006
9 views
Light bulb(s) not included
A table lamp with a white marble base, ending with a dome-shaped metal lampshade, which, with its stylish look, will fit perfectly into any interior. A lighting fixture that will meet all local lighting needs, such as a table lamp in a living room or a bedside lamp on a bedside table in a bedroom and hotel room.
| Product Info | |
| Product Code | 21338-006 |
| Maximum Wattage (W) | LED 3.5W |
| Dimensions | |
| Diameter (cm) | 25 cm |
| Height (cm) | 41 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | G9 |
| Number of Lights | 1 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Nickel, White |
| Frame / Base Material | Metal, Other |
| Shade / Diffuser Colour | Grey / Silver |
| Shade / Diffuser Material | Metal |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Rocker Switch |