21844-001 Chrome 2 Light with Frosted Glass IP44
21844-001 Chrome 2 Light with Frosted Glass IP44
Day
Hour
Min
Sec
€95.20
€112.00
You save: €16.80
Ex Tax: €77.40
- Model: 21844-001
7 views
Light bulb(s) not included
The curved lines of the Ice wall fitting mixed with chrome and a diffused glass shade make this light the ideal choice for the classic bathroom.
| Product Info | |
| Product Code | 21844-001 |
| Maximum Wattage (W) | LED 3.5W |
| Dimensions | |
| Depth (cm) | 7.5 cm |
| Height (cm) | 24.6 cm |
| Width (cm) | 8.3 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | G9 |
| Number of Lights | 2 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Chrome |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | White |
| Shade / Diffuser Material | Glass |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| IP Rating | IP44 |
| Switch Type | Mains Operated |