5165-003 Natural Brass 2 Spotlights
-15 %
5165-003 Natural Brass 2 Spotlights
Day
Hour
Min
Sec
€120.72
€142.00
You save: €21.28
Ex Tax: €98.15
- Model: 5165-003
982 views
This 2lt Bar features a natural brass ceiling plate and positionable spots. This fitting is rocker switched. Matching products are available.
| Product Info | |
| Product Code | 5165-003 |
| Maximum Wattage (W) | 35W |
| Dimensions | |
| Depth (cm) | 12 cm |
| Height (cm) | 12 cm |
| Width (cm) | 32 cm |
| Bulb | |
| Energy Efficiency Class | G |
| Bulb Included | Yes |
| Lamp Holder Type | GU10 |
| Number of Lights | 2 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Antique Brass |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Antique Brass |
| Shade / Diffuser Material | Metal |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Rocker Switch |