54886-006 Antique Brass Floor Lamp
54886-006 Antique Brass Floor Lamp
Day
Hour
Min
Sec
€74.42
€93.00
You save: €18.58
Ex Tax: €60.50
- Model: 54886-006
98 views
Light bulb(s) not included
Keeping a contemporary look in your home, simply add our antique brass floor lamp to the dark, empty corners of your room. The flexible head allows you to adjust the light to suit your needs and keep all angles of the room lit.
| Product Info | |
| Product Code | 54886-006 |
| Maximum Wattage (W) | LED 5W |
| Dimensions | |
| Diameter (cm) | 55 cm |
| Height (cm) | 167 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | GU10 |
| Number of Lights | 1 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Antique Brass |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Antique Brass |
| Shade / Diffuser Material | Metal |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Toggle Switch |