54887-006 Satin Silver Floor Lamp
54887-006 Satin Silver Floor Lamp
Day
Hour
Min
Sec
€74.42
€93.00
You save: €18.58
Ex Tax: €60.50
- Model: 54887-006
90 views
Light bulb(s) not included
Keeping a contemporary look in your home, simply add our satin silver floor lamp to the dark, empty corners of your room. The flexible head allows you to adjust the light to suit your needs and keep all angles of the room lit. Available in Satin silver and Antique Brass
| Product Info | |
| Product Code | 54887-006 |
| Maximum Wattage (W) | LED 5W |
| Dimensions | |
| Diameter (cm) | 55 cm |
| Height (cm) | 167 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | GU10 |
| Number of Lights | 1 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Grey / Silver |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Grey / Silver |
| Shade / Diffuser Material | Metal |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Toggle Switch |