59539-006 Gold & White Marble Table Lamp with White Shade
59539-006 Gold & White Marble Table Lamp with White Shade
Day
Hour
Min
Sec
€174.23
€205.00
You save: €30.77
Ex Tax: €141.65
- Model: 59539-006
1056 views
Light bulb(s) not included
The table lamp comes with a marble base surrounded by a bold gold rectangle and topped with a white drum shade. The table lamp is great for a modern home, in either a lounge, bedroom or hallway.
| Product Info | |
| Product Code | 59539-006 |
| Maximum Wattage (W) | LED 10W |
| Dimensions | |
| Diameter (cm) | 35 cm |
| Height (cm) | 62 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | E27 |
| Number of Lights | 1 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | White, Brass |
| Frame / Base Material | Metal, Other |
| Shade / Diffuser Colour | White |
| Shade / Diffuser Material | Fabric / Organza |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Rocker Switch |