75471-006 Black LED Wall Lamp IP44
75471-006 Black LED Wall Lamp IP44
Day
Hour
Min
Sec
€47.17
€59.00
You save: €11.83
Ex Tax: €38.35
- Model: 75471-006
562 views
The LED Black Picture Light features a moveable head for directional lighting and a modern slim design. This IP44 rated matte black metal and glass wall light will grace any room with functionality and style.
| Product Info | |
| Product Code | 75471-006 |
| Maximum Wattage (W) | LED 10W |
| Dimensions | |
| Depth (cm) | 10 cm |
| Height (cm) | 8 cm |
| Width (cm) | 10 cm |
| Length (cm) | 61 cm |
| Bulb | |
| Energy Efficiency Class | F |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature (Kelvin) | Warm White |
| Lamp Holder Type | Integrated LED |
| Lumens Output | 846 lm |
| Number of Lights | 1 |
| Type of Included Bulb | LED (build-in) |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Black |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Black, White |
| Shade / Diffuser Material | Metal, Acrylic / Plastic |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| IP Rating | IP44 |
| Switch Type | Mains Operated |