80044-001 Outdoor Black Lantern Twin Wall Lamp
80044-001 Outdoor Black Lantern Twin Wall Lamp
€99.00
Ex Tax: €80.49
- Model: 80044-001
4 views
Light bulb(s) not included
The twin is a contemporary box-style wall light and is perfect for adding a modern flair to any outdoor space. IP44 rated, ensuring it's protected against water ingress. Single options are available.
| Product Info | |
| Product Code | 80044-001 |
| Maximum Wattage (W) | LED 10W |
| Dimensions | |
| Depth (cm) | 11.2 cm |
| Height (cm) | 23.8 cm |
| Width (cm) | 18.1 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | E27 |
| Number of Lights | 2 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Black |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Transparent / Clear |
| Shade / Diffuser Material | Glass |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 1 |
| IP Rating | IP44 |
| Switch Type | Mains Operated |