80109-001 Chrome 2 Light Wall Lamp with Frosted Glass IP44
80109-001 Chrome 2 Light Wall Lamp with Frosted Glass IP44
Day
Hour
Min
Sec
€61.19
€72.00
You save: €10.81
Ex Tax: €49.75
- Model: 80109-001
12 views
Light bulb(s) not included
Add a touch of class to your bathroom with the Frost up & down wall light. The soft chrome base and diffused frosted glass shades provide the perfect blend of sophisticated style and effective lighting.
| Product Info | |
| Product Code | 80109-001 |
| Maximum Wattage (W) | LED 7W |
| Dimensions | |
| Depth (cm) | 11.5 cm |
| Height (cm) | 42 cm |
| Width (cm) | 10 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | E14 |
| Number of Lights | 2 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Chrome |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | White |
| Shade / Diffuser Material | Glass |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 1 |
| IP Rating | IP44 |
| Switch Type | Mains Operated |