37448-007 Chrome 6 Light Cluster Pendant with Smoked Mirrored Glasses
-15 %
37448-007 Chrome 6 Light Cluster Pendant with Smoked Mirrored Glasses
Day
Hour
Min
Sec
€471.77
€555.00
You save: €83.23
Ex Tax: €383.55
- Model: 37448-007
991 views
Light bulb(s) not included
This pendant is made of metal frame with different finishes. Blown glass diffuser in white or smoked mirrored colour or made of concrete.
| Product Info | |
| Product Code | 37448-007 |
| Maximum Wattage (W) | LED 7W |
| Dimensions | |
| Diameter (cm) | 60 cm |
| Maximum Height (cm) | 135 cm |
| Minimum Height (cm) | 30 cm |
| Other Measurements | Base Diameter - 60 cm , Lampshade Diameter - 11/14/19 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | E14 |
| Number of Lights | 6 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Chrome |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Smoky , Mirrored |
| Shade / Diffuser Material | Glass |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Mains Operated |