52015-003 Black & Copper 3 Light Cluster Pendant
-15 %
52015-003 Black & Copper 3 Light Cluster Pendant
Day
Hour
Min
Sec
€147.91
€174.00
You save: €26.09
Ex Tax: €120.25
- Model: 52015-003
1506 views
Light bulb(s) not included
Industrial-inspired, the cluster pendant features a black metal frame with a copper finished lamp holder . A striking 3-light ceiling light that will add a unique charm to any interior.
| Product Info | |
| Product Code | 52015-003 |
| Maximum Wattage (W) | 60W |
| Dimensions | |
| Diameter (cm) | 37 cm |
| Maximum Height (cm) | 125 cm |
| Minimum Height (cm) | 45 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | E27 |
| Number of Lights | 3 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Black |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Copper, Black |
| Shade / Diffuser Material | Metal |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Mains Operated |