68524-045 Matt Black Up & Down Wall Lamp
-15 %
68524-045 Matt Black Up & Down Wall Lamp
Day
Hour
Min
Sec
€66.30
€78.00
You save: €11.70
Ex Tax: €53.90
- Model: 68524-045
675 views
Light bulb(s) not included
Brighten your house with this attractive wall lamp in matt black. This chic fitting will elegantly mount the wall and is ideal for placing close to a mirror, bed or office desk. This stunning design will be a striking display for modern or contemporary decor. Matching products are available.
| Product Info | |
| Product Code | 68524-045 |
| Maximum Wattage (W) | LED 7W |
| Dimensions | |
| Depth (cm) | 7 cm |
| Height (cm) | 24.6 cm |
| Width (cm) | 15.8 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | G9 |
| Number of Lights | 2 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Black |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Black |
| Shade / Diffuser Material | Metal |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Mains Operated |