67484-001 Black & Grey Floor Lamp
-15 %
67484-001 Black & Grey Floor Lamp
Day
Hour
Min
Sec
€136.84
€161.00
You save: €24.16
Ex Tax: €111.25
- Model: 67484-001
1316 views
Light bulb(s) not included
Distinctive domed floor lamp in matt black finish with steel grey painted inner shade and smart curved arm creating a stylish silhouette, perfect for contemporary modern settings. Inline on/off foot switch with 2 metres black cable.
| Product Info | |
| Product Code | 67484-001 |
| Maximum Wattage (W) | 10W |
| Dimensions | |
| Depth (cm) | 28 cm - 36 cm |
| Height (cm) | 150.5 cm - 163 cm |
| Width (cm) | 51.5 cm - 59.5 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | E27 |
| Number of Lights | 1 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Black |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Grey / Silver, Black |
| Shade / Diffuser Material | Metal |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Foot Switch |