67485-001 Black & Grey Table Lamp
-15 %
67485-001 Black & Grey Table Lamp
Day
Hour
Min
Sec
€79.03
€93.00
You save: €13.97
Ex Tax: €64.25
- Model: 67485-001
801 views
Light bulb(s) not included
Distinctive domed table lamp in matt black finish with steel grey painted inner shade and smart curved arm creating a stylish silhouette, perfect for contemporary modern settings. Inline on/off switch with 1.5 metres black cable.
| Product Info | |
| Product Code | 67485-001 |
| Maximum Wattage (W) | 7W |
| Dimensions | |
| Depth (cm) | 31 cm - 37.5 cm |
| Height (cm) | 44.5 cm - 51 cm |
| Width (cm) | 18 cm - 23.5 cm |
| Bulb | |
| Bulb Included | No |
| Lamp Holder Type | E14 |
| Number of Lights | 1 |
| Product Finish | |
| Frame / Base Colour | Black |
| Frame / Base Material | Metal |
| Shade / Diffuser Colour | Grey / Silver, Black |
| Shade / Diffuser Material | Metal |
| Features | |
| Class of Insulation | Class 2 (Double Insulated) |
| IP Rating | IP20 |
| Switch Type | Rocker Switch |